Notebook Tamiri konusunda Boranet Bilgisayar olarak, bir çok onarımı kendi bünyemizde yapmaktayız. 2003 senesinden bu yana her marka model notebook cihazını başarıyla onaran ekibimiz bu konuda her gün kendini de geliştirmeye devam etmektedir.

Bünyemizde bulunan onarım cihazları ile bir çok servisin müşteriden ürünü alıp başka çözüm ortaklarıyla sonuca ulaştığı arızalarda bile bizler kendi bünyemizde müdehale ederek, sizlerin daha hızlı sonuca ulaşmasını sağlamaktayız. Bizler biliyoruz ki bilgisayarınız olmadan işlerinizi yürütemezsiniz, işleriniz aksar, mail atamaz ve/veya bilgisayardaki dosyalarınızla çalışamazsınız. Eğer notebook tamiri sırasında işlem uzun sürecek gibiyse (anakart tamiri, ekran kartı tamiri, vb)  sizlerin isteği doğrultusunda muadil notebook tarafınıza teslim edilebilir, bıraktığınız bilgisayarın içindeki belgeler size verilecek muadil notebook üzerine taşınabilir. Bu sayede sizler bilgisayarınız tamir olurken mağdur olmamış olursunuz. Bu hizmetimizle ilgili bilgi isteyiniz.

Prosedür olarak, ofisimize tamire gelen cihazlar ile ilgili olarak ilk önce kaydınız oluşturulur ( daha önce kaydınız yok ise ), sonrasında cihazınızın kaydı yapılır, şikayetiniz not edilir, barkod cihazlarımızla bıraktığınız her bir donanım ( notebook, adaptör, batarya, çanta ..vb ) etiketlenir. Böylelikle bir çok serviste yaşanan parçaların karışması ya da unutulması gibi aksiliklerin olasılığı azaltılır. Tarafınıza verilen servis kayıt formu ile siz de durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Servisimize bırakılan ürünlerinizin onarımı 150 Türk Lirası’na kadar ön onaylı yapılmaktadır. 150 Türk Lirasının üzerinde bir fiyat çıkması durumunda tarafınıza bilgi verilir ve sizlerin onayı doğrultusunda işleme devam edilir. Örneğin notebook cihazınızın menteşeleri kırıldı, ekran denilen panel kısmı sağlam. Bu gibi durumda menteşenin onarımı yapılabilir ve yaklaşık 120 TL gibi bir ücretle cihazınız eski sağlığına kavuşur. Fakat menteşeniz onarıma cevap vermez ve değişimi gerekli ise ve parça fiyatınız sadece 160 TL ise ( marka modele göre değişiklik gösterebilir ) bu sizin onayınız olmadan yapılmaz.

Notebook Tamiri konusunda ağırlıkla gelen taleplerden bazıları aşağıda sıralanmıştır;

 • İşletim sistemi arızaları ( windows, MacOS, Linux),
 • Ofis programı sorunları (Ofis 2007, Ofis 2010, Ofis 2013, Ofis 2016, Ofis 2019),
 • Özel Programların kurulma talebi,
 • Notebook Kasa kırılmaları,
 • Notebook Panel Kırılma, çatlama ve/veya değişim talepleri,
 • Notebook Menteşe kırılmaları,
 • Notebook ısınma şikayeti ile genel soğutma bloğunun bakımları ( fan bakımları ve termal macun yenileme işlemleri ),
 • Sıvı teması sonucu Notebook Klavye Değişimleri,
 • Sıvı teması sonucu Bilgisayarın açılmama durumu,
 • Sıvı teması sonucu anakart üzerinde oluşan oksitlenmenin giderilmesi,
 • Ekran Kartı arızalarında öncelikle onarım, onarım cevap vermez ise ekran kartı değişimi,
 • Ram ve Harddisk yükseltmeleri ( upgrade işlemleri )
 • SSD Disk montajı ve gerekli programların kurulum işlemleri,

Yukarıda sayılan ve nice sorunlar için sizler de bize ulaşabilirsiniz. Bizim için en önemlisi sizlerin sorununu en hızlı ve en uygun fiyatla çözmek olacaktır. Para her zaman ikinci plandadır. Lütfen siz de GÜVEN’diğiniz bir SERVİS’le çalışın. Bizler 2003 senesinden bu yana bu GÜVEN’i müşterilerimize verdiğimizi düşünüyoruz. Umarız sizleri de Memnun edebiliriz.