SEO konusunda sizler de birçok makale okumuş, video izlemiş olabilirsiniz. İnanın bizler de bu işi öğrenmek için en az sizler kadar emek ve zaman harcadık. Sonunda öğrendik ki bu işin en önemlisi gerçekten ama gerçekten web sayfanız için ZAMAN ayırmanız ve/veya ZAMAN ayırtmanız. Bu da demek oluyor ki, sizlerin zamanı müsait ise web sayfası yönetimi konusunda da tecrübeniz varsa, az buçukta makale yazabiliyorsanız inanın işiniz çok zor değil.

Bizlerin SEOanlamında yapmış olduğu gerçekten sizlerin bir personeli gibi, gün ve gün web sayfalarınız üzerinde zaman geçirmemizdir. Zaman geçirirken de tabii ki diğer elimiz Soliter üzerinde olmuyor. Gerçekten zaman geçirmekten yani EMEK vermekten bahsediyoruz.

Bizimle çalışan müşterilerimiz bilir ki öncelikli işimiz her zaman sizlere ait olan web sayfalarının üst sıralarda olmasını sağlamak, üst sıralara çıkarttığımız sayfalarınızı da yerlerinde tutabilme çabasıdır.

Eğer web site tasarımınızı bizler yaptıysak işimiz kolay doğrusu. Çünkü bizler teknik ekibimizle birlikte bir web sayfasında bulunan kodların hangisi Google ve benzeri arama motorlarının hoşuna gidiyor elektrik alıyor hangileri çarpılıyor biliyoruz. Bu sebepten bir web sayfasını yaparken bir sıfır önde oluyoruz SEO anlamında. Bizim önde olmamız doğal olarak sizin de rakiplerinizden önde ya da daha doğrusu üst sıralarda olması için önemli bir etken oluyor. Eğer bir web sitesinin içinde zararlı kodlar, tasarımcının bile bilmediği acayip sitelere link gitmeleri vb. davranışlar var ise arama motorları tahmininizden daha hızlı bunları bulup sitenizin puanını ona göre veriyor.

SEO anlamındaki en önemli etkenlerden birisi her zaman söyleriz ki Domain ( Alan Adı ) seçimidir. Daha anlaşılır halde söylemek gerekir ise, bir halı yıkama firması olduğunuzu varsayalım ve firma ünvanınız “Örnek Temizlik Kozmetik Ltd.Şti.” (-tamamen şu an uydurduğumuz bir ünvandır), Domain seçiminizde ticari kimliğiniz için “ornektemizlik.com” alan adı doğru gibi görünmekte. İşte en önemli yanlışı burda yapıyoruz. Bunun yerine “ornekhaliyikama.com” “haliyikama.com” vb. alan adları inanın belki de SEO yapmanıza bile gerek kalmadan ( yeterli içerik ve doğru kodlamaya sahipse) iyi yerlere gelebilir. Sizler de mutlaka alan adı almadan mutlaka biz ya da bizim gibi firmalardan danışmanlık hizmeti alın. Faydasını kat ve kat göreceksiniz.

Alan adını iyi seçtik, içeriği yeterince ÖZGÜN (-kimsede olmayan ) kıldık, kodlamalarımıza ÖZEN gösterdik, Google ve diğer arama motorlarına biz BURDAYIZ dedik ve beklemeye başladık. Google ve benzeri arama motorları yeni bir alan adı hayata geçtikten kısa bir süre sonra ( tasarımcıların dürtmesiyle ) ilgili web sitesini özel robotlarıyla ziyaret etmeye başlar. Ve içeriğini kontrol eder. Alan adıyla uyumlu mu? değil mi? özgün mü? Kopyala yapıştır mı? Kodlarında hile hurda var mı? Resimler konulmuş ise uygun resimler mi? Daha nice kritere göre kendi içinde bir derleme yapar ve der ki bu siteyi arama sonuçlarında çıkartabilirim. Ama sıralaması için henüz bir fikri yok, malum site daha yeni. Kendi içindeki bir mantığa göre sıralamaya koyar. Bundan sonası tamamen ilgili sitenin aldığı tekil hit’e, (günlük ziyaretçi sayısına), sitenin ne kadar sürede bir güncellendiğine kalır.

Asıl SEO tarafında emek verilmesi gerekilen ve uzun soluklu olan bölüm burasıdır. Günlerce bitmeyen bir çalışmadır bu. EMEK. Yani bizler sizin için saatlerimizi ve günlerimizi web sayfanızda makale girerek ( tabii ki sizlerden aldığımız bilgiler doğrultusunda ) sitenizin kalitesini artırmaktayız. İnsanlara ne kadar doğru ve özgün bilgi verirseniz arama motorları da sizi o kadar üst sıralara taşır. Sebebi de çok açıktır ki doğru bilgiyi doğru arayan kişilere ulaştırmak. Bu da arama motorlarının görevi. Ve herkes yaptığı işi doğru yapmak için uğraşmaz mı!

Bizler de Boranet Bilgisayar ailesi olarak, kurumsal SEO hizmeti için buralardayız. Ya SİZ?