Mojave kurulumu ; macOS High Sierra 10.13 ile yaşanan sorunları gören Apple firması macOS Mojave 10.14 versiyonunu 2018 yılında çıkartıp, bir çok kullanıcıyı memnun etmiştir. Tabii bunun yanısıra memnun olmayan Mac kullanıcıları da yok değil. Mojave, Sierra ve High Sierra’ya göre biraz daha donanımsal güç gerektirdiği için, eski sistemlerden update eden bazı müşterilerimiz yavaşlık şikayeti ile bize de gelmektedir. Bu gibi durumlarda istenirse kullanıcıya ait Mac bilgisayarın donanıma uyumlu eski sürümleri de bünyemizde kurmaktayız.

İlaveten eski sürüme sahip olup, donanımı da yeterli olan müşterilerimiz de update ile mojave ye geçmesine rağmen yavaşlık şikayeti olabiliyor. Bu gibi durumda da bilgisayarınızdan istediğiniz yedekleri alıp, macOS Mojave işletim sistemini sıfırdan ve temiz olarak kurduğumuzda bu ve benzeri tüm şikayetlerden kurtulabiliyorsunuz.

Bir diğer aldığımız şikayet ise; özellikle eski işletim sistemlerinde çalışan özel uygulamaların yeni sürüm olan Mojave‘ye geçtikten sonra, bu sürüm ile uyumlu değil hataları vermesi ve kullanıcıların ne yapacaklarını bilememeleri durumu. Bizler yine bu durumlarda da mevcut istenilen yedeklerinizi ( word, excel, resimler vb. ) alarak eski işletim sisteminizi tekrar kurmaktayız. Sonrasında yine yedeklerinizi eski yerlerine aktararak eski hızında bilgisayarınızı teslim etmekteyiz.

macOS Mojave kurulumu ve diğer tüm versiyonlarını kendi bünyemizde kurmaktayız. Hiç bir şekilde de veri kaybı yaşanmamaktadır. Sizler de Apple MacBook bilgisayarınıza işletim sistemi yüklemeyi ve/veya yükletmeyi düşünüyorsanız mutlaka bizimle iletişime geçiniz.