Yerinde Bilgisayar Tamiri hizmetimiz 2003 senesinden bu yana devam etmekte olup, bu güne kadar binlerce müşterimizin gerek iş yerlerinde gerekse ev ortamlarında şikayet ettiklerini arızaların çözümü sağlanmıştır. Sizler de bu ve benzeri konularda desteğe ihtiyacınız var ve kimden destek alacağınızı bilemiyorsanız mutlaka bizimle iletişime geçiniz.

Yerinde Bilgisayar Tamiri hizmetimiz genellikle müşterilerimizin isteği doğrultusunda gerçekleşmekte olup, bilgisayarları hiç açılmıyorsa ya da bilgisayar açılıyor fakat işyeri ise ağ paylaşımlarına giremiyorsa, ağ yazıcılarına bağlanamıyorlarsa, bilgisayarları yavaşladıysa, kullandıkları programların doğru tepki vermediği durumlarda ve/veya bilgisayarları servislere götüremeyecek kadar ağırsa vb. durumlarda sağlanmaktadır.

Bilgisayarınız hiç açılmıyorsa teknik ekibimize bu bilgiyi paylaşmanız halinde, ilgili bilgisayarın öncelikle elektrik alıp almadığı sorgulanmaktadır. Nadiren de olsa hafta sonu temizlik işleri yapılan firmalarda elektrik kablosunun yerinden oynaması bile son kullanıcı bazında bir şikayet hatta kaos olabiliyor. Bu ve benzeri ön sorgulamalar hem arıza tesbitinin kolaylaşmasına hem de eğer basit bir sorun varsa anında giderilmesi yönünde önemlidir. Sizler de bu durumlarda mutlaka öncelikle elektrik kaynağınızı kontrol edip öyle servis arayışına giriniz. Elektrik kaynağını kontrol ettiniz ve herhangi bir sorun görünmüyorsa, o zaman teknik ekibimiz yanında power supply denilen ve bilgisayarın elektrik almasını sağlayan parça ile birlikte yerinize gelmekte ve ilk olarak sizin power supply dediğimiz parçanızı kontrol etmektedir. Eğer arıza power supply da ise iş kolay. Yeni power supply montajı yapılır ve bilgisayarınız çalışır hale gelir. Yaklaşık 15 dakikada servis hizmetimiz sona erer. Marka modele göre fiyat değişmekle birlikte sizi üzmeyecek bir fiyat çıkar.

Elektrik alan fakat görüntü vermeyen bilgisayarlarınız için ise işler yukarıdaki kadar basit olmamakla birlikte yine kablo ve bağlantı kontrolleri şarttır. Kablolar doğru ve farklı monitörlerle de denediniz ve hala görüntü alamıyorsak o zaman anakart üzerindeki ekran kartına müdehale ancak harici kart takılarak yerinizde yapılmaktadır. Bu da yine teknik ekibimizin beraberinde getirdiği harici ekran kartı takılarak sorun çözüme ulaşabilmektedir. Eğer harici ekran kartınız var ve arıza onda ise, yine değişimi yapılabilmekle birlikte sizin ekran kartı onarımınızda sağlanabilir. Fakat bu süreç en az 3 iş günü sürmektedir. Bu süre zarfında da anakart üzerinde dahili ekran kartı varsa siz işlerinizi o kart üzerinden yapmaya devam edebilirsiniz.

Yerinde Bilgisayar Tamiri olarak gerek notebook bilgisayarlarınızın gerekse masaüstü bilgisayarlarınızın birçok sorunu yerinizde çözüme kavuşturulmaktadır. Ancak ciddi donanım arızalarında servisimize alınan cihazlarınız en hızlı şekilde çözüme ulaştırılmaktadır. Çözülemeyen arıza yoktur. Tamir olmayan bir anakartınız varsa anakart değişimi yapılabilir. Tabii buna değecek bir bilgisayardan bahsediyorsak. Bazı durumlarda müşterilerimizin 5-10 senelik bilgisayarlarında anakart arızası durumunda astarı yüzünü geçer sözüne istinaden işlem yapılması tarafımızdan tavsiye edilmemektedir. İkinci el olarak satış değeri değişecek parçadan daha az olan bilgisayarlarda müşterimize bilgi vererek yeni bilgisayar tavsiyelerimiz olmaktadır. Bizden de ikinci el başka bilgisayar alabilme şansınız olduğunu da belirtmek isterim. Sizin arızalanan bilgisayarınızı da parça fiyatı bazında değerlendirmekteyiz.

Her türlü bilgisayar tamiri işleri için lütfen bize ulaşınız.