Panel Değişimi

Panel Değişimi işlemleri notebook bilgisayarınızın ekran değişimi olarak tanımlanmaktadır. Genellikle notebook bilgisayarlarınızın düşmesi, çarpması veya üzerine basılması gibi durumlarda ekran bozulması olarak ortaya çıkar. Nadir olarak da klavye üzerinde unutulan herhangi bir nesne sonrası ekranı kapatmak istediğinizde sert kapatıyorsanız o sırada da kırılabilir.

Panel Değişimi her marka model bilgisayar için yapılmaktadır. Genel panel büyüklükleri 15.6 ” olup, diğer boyutları da mevcuttur. Panel büyüklüklerinden bazıları  ise; 10″ ve 11″ netbook panelleri, 12″ ve 13″ ultrabook panelleri, 14″ iş serisi notebook panelleri, 15.1 ” özel seri paneller, 16″ özel seri paneller, 17″ büyük paneller gibi sıralanabilir. Sizler de her marka model panel değişim işlemi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Panellerinizin kırılma ve/veya bozulma düzeyi ne olursa olsun ülkemizde maalesef tamir işlemi söz konusu değildir. Bazı müşterilerimiz bunu özellike sormaktadır. Onarımı olmuyor mu diye. Maalesef panel kırılmalarında onarım söz konusu değildir. Direk orijinal panelin yenisiyle değişmesi gerekmektedir. Bu işlem süre olarak yaklaşık 1 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Tabii bu ilgili ürün hazır stoklarımızda var ise. Eğer stoklarımızda olmayan bir panel tipine sahipseniz depomuzdan tedarik süreci ve montaj, test işlemleri en geç 1 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır.

Panel Değişimi Nasıl Yapılır?

Panel değişimi işlemi için genellikle çoğu modelde alt kasa kısmının sökülmesine gerek yoktur. Sadece üst ekran kısmını tutan bezel dediğimiz plastik aksamın sökülmesi ve sonrasında panelin çıkartılıp yeni panelin montajı işlemi geçerlidir. Bu sırada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi, bezel denilen kısmı çıkartırken tecrübeli bir müdehale gerekmektedir. Bezel parçası ince bir parça olup, yanlış veya sert bir müdehale olursa çatlama ve kırılma yapabilir. Bu kırılma ya da çatlama bilgisayarınızın çalışmasını etkilemez fakat görüntü kirliliğine sebep olur.