Yedekleme Sistemi

Yedekleme Sistemi olarak 3.parti dediğimiz özel bir yazılım kullanmaktayız. Bu yazılımın en önemli özelliği bilgisayarınız üzerinde bulunan dosya ve klasörlerin yapısını bozmadan olduğu gibi istediğiniz dış ortama kopyalanmasını otomatik olarak sağlamasıdır. Bu da siz manuel olarak yedek almaktan kurtuluyorsunuz demektir. Genelde bizler, bilgisayarınıza kapat komutunu vermenizle devreye girecek şekilde ayar yapmaktayız. Böylece her gün ya da gün içinde bir kaç defa bilgisayarı kapatıyorsanız otomatik olarak istediğiniz dosya ve klasörlerin yedeklenmesi sağlanacaktır.

En önemli özelliği;

Yedekleme Sistemi olarak kullandığımız programın diğer en önemli özelliği ise yedek aldığınız dosya ve klasörlerinizin ikinci ve devamındaki yedekleri sadece değişen ve/veya yeni eklenen dosya ve klasörlerin yedeğini almaktadır. Bu da size hem zaman hem de yedekleme diski olarak kullandığınız mecranın çabucak dolmaması için çok büyük bir avantajdır.

Kurulum işlemleri tarafımızdan sadece dakikalar içinde yapılmaktadır. Dosyalarınızın ilk yedek alınması işlemi ise, dosyalarınızın toplam büyüklüğüne ve yedek işlemini nereye aldığınıza göre 10 dakika ile 6 saat arası sürebilmektedir. Yedek ünitesi olarak usb arabiriminden bir harici disk kullanıyorsanız verileriniz daha hızlı yedeklenecektir. Çünkü arabirim olarak USB 2.0 / USB 3.0 kullanılmaktadır. Ya da network üzerinde Server sisteminize ve/veya harici network disklerinize ( NAS Server gibi ) yedek alıyorsanız, ağ trafiğinizin ve bağlantı hızınızın durumuna göre ( 10 Mbit, 100 Mbit, 1000 Mbit ) zaman farklılık gösterebilir.

Boranet Bilgisayar olarak 2003 senesinden günümüze yüzlerce müşterimizin yedekleme sistemini bu şekilde çözüme kavuşturmuş ve bir çok firmanın kötü olaylar başına geldiğinde bir gün öncenin yedekleri ciddi hayat kurtaran faktör olmuştur. Yedekleme sistemi için bizleri arayabilirsiniz. Kurulum maliyetleri ise bilgisayar sayısıyla doğru orantılı olup, fiyat bilgisi için lütfen iletişim sayfamızdan bize ulaşınız.