MacBook Pro SIVI TEMASI

MacBook Pro Sıvı Teması arızalarında genellikle karşılaştığımız su, çay, kola ve benzeri içeceklerin klavye tarafından bilgisayarın üzerine dökülmesi şeklinde olmaktadır. İlk başlarda sıvı teması duruma göre bi zarar vermemiş gibi de görünebilir, direk bilgisayarın kapanmasına da sebep olabilir. Bu tamamen ilgili sıvının anakart üzerinde nereye ve ne kadar temas ettiği ile doğru orantılıdır.

SIVI TEMASINDA SİZİN YAPMANIZ GEREKENLER

Bu gibi sıvı temaslarında yapılması gereken ilk işlem bilgisayar kapansada kapanmasa da bilgisayarın elektrik beslemesini ( hem adaptörü hem de bataryayı ) kesmenizdir. Bu müdehale ilk anda yansıyan arızanın ilerlemesinin önüne geçmek amaçlıdır.

Sonrasında bilgisayar sıvı aldığı bölge ( örneğin klavye tarafı ) aşağıya bakacak şekilde çevrilmelidir. Bu da sıvının daha fazla anakart bölmesine doğru gitmesinin önüne geçmek içindir.

Son olarak sizin yapabileceğiniz temiz bez ve/veya peçetelerle sıvının geldiği bölgeler kurutulmalıdır. Burada saç kurutma makinasını kullanan müşterilerimiz olmaktadır. Fakat bu çok yanlış bir davranış olup, sıvının ulaşmadığı yerlere kadar gitmesine yardımcı olabileceği ve arızanın artması yönünde etki edebileceği gibi, bu işlemi saç kurutma makinasının sıcak tarafıyla yapan müşterilerimiz klavye üzerindeki ve kasadaki varsa plastik bölümlerin erimesine de sebep olmaktadır.

Sizler mutlaka 2 ayrı işlemi ( elektrik kesilmesi, bataryanın sökülmesi ve ters çevirip kurutma işlemi ) yaptıktan sonra en yakın güvendiğiniz bilgisayar servisine gitmenizdir. Sıvı temasına ne kadar erken müdehale edilirse o kadar kurtulma şansı yüksek olacaktır.

MacBook Pro Sıvı Teması en az ayda 3 defa karşılaştığımız arızalar arasında olup, onarıma cevap verme yüzdesi üçte ikidir. Yani 3 sıvı temasları MacBook Pro bilgisayarın ikisi genellikle tamir sonrası sorunsuz çalışmaya devam etmektedir.

Firmamız sadece MacBook Pro bilgisayarların değil, standart diz üstü bilgisayarların da sıvı teması görmüş anakartlarının onarımını kendi bünyesinde yapmaktadır. İşlem süresi genel olarak en az 3 iş günüdür. Bu 3 iş günü içerisinde yapılanlar sırasıyla ;

1- Bilgisayarın sökülmesi ( anakarta kadar tüm parçaların demontaj işlemidir )

2-Arızalı bölgenin tesbit edilmesi ( sıvı nerelere ne kadar ulaşmış ve hangi parçalar bundan zarar görmüş olduğunun tesbitidir )

3-Arızalanan parça ve elektronik yollarının onarımı ve/veya değişiminin denenmesi ( ilgili parçalar değişebilir, kısa devreye düşen yollar yeniden çekilebilir )

Yukarıda sayılan işlemler genelde 2 iş gününde bitmekte olup, son iş gününde bilgisayarınız onarıma cevap verdiyse test sürecine alınmaktadır. Bu test sürecinde de bilgisayarınız işlemci, ram ve harddisk olarak zorlanmakta ve sorun çıkartıp çıkartmadığına bakılmaktadır. Testlerden geçen bilgisayarınız gönül rahatlığı ile sizlere teslim edilmektedir.

Her marka model bilgisayar tamir işleminiz için bize ulaşabilirsiniz. 2003 senesinden günümüze, kaliteli, hızlı ve uygun fiyatlı servis için biz burdayız.