Macbook Tamiri konusunda Boranet Bilgisayar olarak 2003 senesinden günümüze hizmet vermekteyiz. Sizlerin de MacBook tamirine ihtiyacınız varsa bizlere güvenle ulaşabilirsiniz. Sektörde uzun yıllardır bu işi yapan firma sayısı maalesef çok değildir. Sizler de takdir edersiniz ki Macbook bilgisayarların yapısı ve fiyatları diğer standart dizüstü bilgisayarlar gibi değil. Doğal olarak servis anlamında da müdehale durumları ve en basiti vidalarını sökmeniz için kullanılan tornavida bile farklı. Kendine has yapısı olan Macbook bilgisayarlarınızı her yere güvenerek bırakamazsınız. Bizlerde bunun bilincinde olarak servisimize kabul etmiş olduğumuz bilgisayarlarınızın tamirini itina ile yapmaktayız. Binlerce Macbook tamiri yaptığımız bunca yıl içinde kabaca yapılan işlemler aşağıda yazmaktadır. Sizler de bu ve benzeri sorunlar yaşıyorsanız Macbook tamiri için bizlere ulaşabilirsiniz. Bizleri Google üzerinden Boranet Bilgisayar yazarak araştırabilirsiniz. Önce Güven sonra Hizmet.

Macbook İşletim Sistemi Kurulumları : Mac bilgisayarınızın üretim yılına ve donanım özelliklerine göre belirlenen MacOS işletim sistemleri kendi bünyemizde 1 saat içinde kurulmaktadır. İsterseniz siz ofisimizde kahvenizi içerken biz kurulumlarınızı yapıp teslim edebiliriz. Kurulabilen MacOS işletim sistemlerinden bazıları :

  • macOS Mojave (2018)
  • macOS High Sierra (2017)
  • macOS Sierra (2016)
  • OS X El Capitan (2015)
  • OS X Yosemite (2014)
  • OS X Mavericks (2013)
  • OS X Mountain Lion (2013)
  • OS X Lion (2011)
  • OS X Snow Leopard (2009)

Macbook Hızlandırma : Yeni veya eski bir macbook bilgisayarınız artık yavaş mı geliyor size. O zaman mutlaka öncelikle harddisk değişimi ve bu konuda mutlaka SSD Disk montajı ve kurulumu gerekmektedir. Yüzlerce SSD montajı ve kurulumu yapılan Macbook bilgisayar müşterisi son derece memnun kalmıştır. Bilgisayarlarınızın hızını en az 2 kat arttıran bu donanım yükseltmesi sizlerin de yavaşlık sorununa %100 çözüm olacaktır. Bunun haricinde RAM yükseltmesi de yapılabilmektedir. Bunun için de ayrıca bilgi alabilirsiniz.

Macbook Pil Değişimi : Macbook bilgisayarınız yıllar geçtikçe ilk performansını her bilgisayar gibi özellikle de pil konusunda kaybetmektedir. Sizler de ilk aldığınızda 7-8 saat giden pil ömrü şu aralar hiç gitmemeye ya da 10 dk dayanıyor sonra kapatıyor kendini diyorsanız mutlaka pil ömrü bitmiş olan Macbook bilgisayarınızın pilini değiştirmeniz gerekiyor. Boranet Bilgisayar olarak orijinal MacBook pilleri değişimi ve/veya muadil dediğimiz fiyatları daha uygun olan garantili pil değişimlerini de yapmaktayız. Aynı gün içinde değişim yapılmakla birlikte marka modele göre fiyatları değişmektedir.

Macbook Klavye Değişimi : Macbook bilgisayarınızın klavyesi mi çalışmıyor? Muhtemelen sıvı teması dediğimiz ( su dökülmesi, çay dökülmesi , kahve dökülmesi, ya da benzeri sıvılar ) işleme maruz kalmış bir bilgisayardan bahsediyoruz. Macbook Klavye değişimi her firmanın yapmadığı hem meşakkatli hem de biraz pahalı işlemlerdir. Macbook klavyesi standart notebook klavyeleri gibi maalesef iki vidayı sökelim hemen yenisini takalım şeklinde değişmemektedir. Macbook klavyeleri alt kasaya yaklaşık 100 ayrı perçinle tutturulmuş olup, klavyeyi burdan çıkartmak gerçek bir ustalık ve tecrübe gerekir.