MENTEŞE TAMİRİ

Menteşe tamiri konusunda firmamız 2003 senesinden günümüze binlerce notebook bilgisayarın menteşesini tamir etmiş ve/veya değiştirmiştir. Menteşe kırılmaları genellikle bazı modellerde çok sık rastlanmaktadır. Ekran ağırlığını taşıyamama ya da daha çok kullanıcı hatalı sorunlar menteşe kırılmalarına yol açmaktadır.

Menteşe Kırılması Neden Olur?

Dizüstü bilgisayarların ekranlarını taşımada ağırlıklı görev bu iki parçaya ( sağ ve sol menteşe ) düşmektedir. Siz ekranı yukarı kaldırırken ve kapatırken menteşeler yardımıyla ekran ( panel ) kasaya ve kendi üzerine baskı yapar. Eğer sert kapatırsanız, ya da düşürürseniz, çarparsanız menteşelerinizin kırılması olağandır. Ayrıca menteşe kırılması sonucu ekran kırılması, ekranı saran Cover ya da ön tarafı kapatan bezel denilen parçalarda çatlayabilir ve/veya kırılabilir.

Menteşe Tamiri Nasıl Yapılır?

Kırılan menteşeler genellikle Cover denilen arka plastik parça üzerinde bulunan ve menteşeleri tutmaya yarayan burç yuvalarınında kırılmasına sebep olur. Bu durumda hem menteşelerinizin kaynak yapılması hem de bu burç denilen parçaların Cover üzerindeki yuvalarının tamiri yapılmalıdır. Bizler bu durumda öncelikli burçların doğru bir şekilde yuvalarına oturtulmasını sağlıyor sonrasında da menteşeleriniz kaynak işlemiyle orjinalinden daha sağlam hale getirilmektedir. Kaynak işlemi yapılmayacak kadar kötü kırılmalarda ise mecburen menteşelerin değişmesi gerekmektedir. Bu işlemi de kendi bünyemizde yapmaktayız.

Menteşe tamiri gören bilgisayarınızın ayrıca menteşe sertliği de bir parça gevşetilerek tamir gören bölüm üzerine düşecek yükün azaltılması gerekmektedir. Aksi durumda tekrar ve tekrar burçların kırılması yaşanabilir. Onarım gören bilgisayarınızı da kullanırken bir parça daha dikkatli olmanız kaçınılmazdır.

Her marka model bilgisayarda yaşanabilen menteşe kırılması işlemini bize yaptırabilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen iletişim sayfamızdan bize ulaşıp bilgi alınız.