Kaspersky Partner olan firmamız Kaspersky markasının nerdeyse tüm Sertifikalarına sahiptir. Kaspersky Teknik Servis konusunda, gerek telefon desteği, gerek uzak bağlantı ve yerinde destek hizmet sağlayan Boranet Bilgisayar, her türlü soru ve sorunlarınız için sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyar.

Kaspersky Partner Boranet Bilgisayar

Kaspersky Lab’ın 1700’ü aşkın yetişmiş mühendisi, 12 yıldır BT tehditlerini açığa çıkarıp, yok ediyor.

Is dünyasında başarıyı yakalayan şirketler çoğu kez belli bir alana odaklanıp, kendine özgü çözümler üretenlerden oluşuyor. Bilgi teknolojilerinin baş döndürücü bir hızla gelişmesi, kötü amaçlı yazılım, virüsler ve özel bilgilerin korunmasını da beraberinde getiriyor. İste bu noktada bu alanda ciddi deneyime sahip şirketlerin çözümleri öne çıkıyor.

Bilgisayarlarda kötü amaçlı yazılımlarla mücadele konusunda 12 yıldır ciddi bir birikim ve deneyime sahip Kaspersky Lab’in nitelikli mühendisleri bilgi güvenliği ve virüslere aman vermiyor. Bu süre içinde analiz edip etkisiz hale getirdikleri binlerce virüsle baseden 1700’ü askın mühendisin elde ettiği bilgi birikimi, bireysel ve kurumsal kullanıcılara A’dan Z’ye ciddi bir koruma sağlıyor.

Kaspersky Lab 2009 yılında 12′inci kuruluş yıldönümünü kutladı. Ancak basını Eugene Kaspersky’nin çektiği uzmanlar, bu sürenin iki katı bir deneyime sahip. Kaspersky Lab uzmanlarının uzun yıllardır virüs ve BT tehditleriyle mücadelede kazanılan derin deneyim ve bilgisi, şirketi rakiplerinden bir adım önde olmasını sağlıyor. Öte yandan, bu bilgi birikimi kullanıcı cephesinde, yeni nesil kötü amaçlı virüsler karsısında daha etkin koruma anlamına geliyor.

Kurumlara yönelik çözümler Kaspersky Lab uzmanlarının geliştirdiği teknoloji, mobil cihazlardan sunuculara, KOBİ’lerden bireysel kullanıcılara, Netbook’lardan akıllı telefonlara kadar geniş yelpazede koruma sağlıyor. Kaspersky Open Space Security, bilgisayarlara gelen ve giden veri trafiği – e-posta, web trafiği ve ağ etkileşimleri de dâhil olmak üzere – kötü amaçlı içeriğe karsı tam koruma sağlıyor. Dizüstü bilgisayar kullanıcıları da, ofis ağındaki kullanıcıların faydalandığı tam korumadan yararlanabilir, ayrıca güçlü yönetim araçları ile kolaylık elde ediliyor.

Kaspersky Work Space Security: Bilgisayar istemcileri için AntiVirüs, AntiSpyware, AntiHacker (Firewall), IDS/IPS, AntiPhishing ve AntiSpam sunuyor. Ayrıca zararlıların sistemde yarattığı değişiklikleri onarabilme ve geri alma imkânı sağlıyor.

Kaspersky Business Space Security: Is istasyonu ve Sunucular için virüs, truva atları ve solucanlara karsı muhteşem koruma sağlıyor.

Kaspersky Enterprise Space Security : Microsoft Exchange, Sendmail, Qmail ve Exim Mail sunucularını da kapsayan koruma sağlıyor.

Kaspersky Total Space Security : Kurumsal kullanıcılar için bütün internet zararlılarına karsı ileri düzey koruma sağlar.İş istasyonları, dosya ve mail sunucuları koruması, mobil kullanıcı, Gateway ve AntiSpam çözümlerini Windows/Uniimages/Linux tabanlı tüm platformlarda koruma sunuyor.

KOBİ’lere yönelik çözümler: Kaspersky Small Office Security, programı özellikle küçük ofislere göre tasarlandı. Programın kolay ve hızlı yüklenmesi küçük isletmeler için büyük avantaj saglıyor. Küçük ama büyüyen isletmeler için en iyi çözüm olan Kaspersky Smaal Office Security’nin üstün tehdit tespit oranları, yüksek performansı ve kolay kullanımı en belirgin özellikleri. Özellikle KOBİ’lerde kısıtlı zaman ve çalışan sayısının azlığı düşünüldüğünde zamanın teknolojiye ayrılması yerine, ise ayrılması önemli. Kolay biçimde yeni bilgisayar kullanıcıları ekleme, çabuk ve kolay yükleme ve otomatik güncelleme özellikleri ile şirketin büyümesine paralel bir şekilde programda gelişiyor.

Bireysel kullanıcıları da koruyor

Kaspersky Lab yüksek seviyeli profesyonelliği ve konuya odaklanması sayesinde anti virüs geliştirme sektörünün Pazar lideridir. Şirketin ana ürünü olan Kaspersky® Anti-Virüs sürekli olarak saygın uluslararası araştırma merkezleri ve BT yayınları tarafından en yüksek kademedeki ödüllere layık görülüyor. Kaspersky Anti-Virüs 2010 ileri kullanıcılar için tasarlanmış bir üründür. Ürün dünya çapında milyonlarca kullanıcıya etkili koruma sağladığı kanıtlanmış anti virüs teknolojileri içeriyor.

Kaspersky Lab, aralarında Linux, Unix ve NetWare işletim sistemlerinin de bulunduğu birçok ürün için de anti-virüs geliştirerek bir ilke imza attı. Yeni nesil buluşsal çözümleyiciliği ortaya çıkan virüsleri saptayıp, çok yönlü ve makro virüslere karsı etkili koruma sağlamak için tasarlandı. Arşiv dosyalarındaki virüslerin tespit edilmesi için veri tabanları ve teknikler sürekli güncelleniyor.

Kaspersky Internet Security2010: Kaspersky Lab’in yeni ürünü Kaspersky Internet Security 2010 Internet’ten gelen tüm tehditlere karsı tam koruma sağlayan bir çözümdür. Bu çözümün kullandığı gelişmiş aktivite teknolojisi HIPS (Host-based Intrusion Prevention System-Kullanıcı Bazlı Yetkisiz Girişleri Önleyen Sistem) sayesinde yeni çıkan ve bilinmeyen programların güvenlik derecelerini belirliyor. Bu ürün sandbox teknolojisini içeren ilk üründür. Bu teknolojinin amacı sanallaştırma teknolojisinden yararlanarak kullanıcıya güvenli ve izole edilmiş bir çalışma alanı sağlamaktır. Bununla beraber Kaspersky Internet Security 2010, kullanıcılarına yenilikçi bir kötü amaçlı yazılım kontrol sistemi olan Kaspersky Security Network’ün avantajlarını da sunuyor.

Akıllı telefonlara tam koruma! : Kaspersky Mobile Security 8.0 ürünü mobil platformları hedef alan kötü amaçlı yazılımlardan, SMS spamlerden ve ağ saldırılarından mobil cihazları koruyup, kullanımı kolay ve güvenilir çözümler üretiyor. Akıllı telefonun kaybolma ihtimaline karsı, hafızasında bulunan verilerin korunmasını saglıyor. Kötü amaçlı yazılımlardan korunmak üzere mobil kullanıcıların yapmaları gereken tek şey ise; Kaspersky Mobile Security 8,0’ın telefona yüklenmesinden sonra SMS-Block, SMS-Find, SMS-Clean ve SIM-Watch özelliklerini uygulamaya sokmak oluyor.

Cihaz çalındığında bir SMS’le telefon kilitlenebildiği gibi başka biri tarafından tüm bilgilere erişim de engellenebiliyor.

Çalınan telefonun üzerindeki kart değiştirildiğinde ise telefonun otomatik olarak kullanımı engelleniyor ve daha önceden belirlenen email adresine gelen mesaj ile hangi numara tarafından kullanıldığı bildiriliyor. Programda yer alan SMS-Find fonksiyonuyla da cihazın nerede olduğuna ilişkin koordinat veya Google Maps linki ile adres tespiti yapılarak, hırsızın yakalanması mümkün olabiliyor. Aynı uygulama, kaybolan ya da nerede olduğunu bilmediği çocuğunu bulmak isteyen aileler tarafından da kullanılabiliyor. Ebeveyn kontrolü uygulamasında ise ayrıca, aranan ve gelen çağrılar, SMS ve MMS mesaj numaraları önceden belirlenerek süreçler yönetilebiliyor. Yine aynı programla güvenliği yüksek dosyalar şifrelenebildiği gibi spam mesajlara yönelik; telefon numaraları ve istenmeyen kelime ve cümleler kara listeye alınarak bloke edilebiliyor.

Kaspersky Kimdir? : Dünya genelinde pek çok ülkede ofisi olan Kaspersky Lab’in 1700’ü askın yüksek nitelikli çalışanı bulunuyor. Genel merkez ofisi Moskova’dadır. Beş kıtaya yayılmış temsilciliklerini ve ortaklıklarını denetleyen bölgesel merkez ofisi Batı Avrupa, Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika, Kuzey ve Güney Amerika, Asya-Pasifik bölgesi ve Japonya’da hizmet veriyor. Dünya genelinde 100’ü askın ülkede faaliyet gösteren Kaspersky ürünleri ile dünya çapında 250 milyondan fazla kullanıcıya koruma sağlıyor

Şirketlerin İlk Tercihi

Kaspersky’nin geliştirdiği sayısız teknolojiler olmadan AntiVirüs endüstrisinin bugünkü halini düşünmek biraz zor. Bu yüzden Alcatel-Lucent (Fransa), BlueCoat (ABD), Checkpoint (ABD), Juniper (ABD), Microsoft (ABD), Deerfield (ABD), Alt-N (ABD), Aladdin (Israil) ve BorderWare (Kanada) gibi birçok saygın güvenlik yazılımı geliştiricisi ürünlerinde kullanmak üzere Kaspersky® Anti-Virüs motorunu seçti.

Sürekli Güncelleme

Kaspersky Lab, müşterilerine ürünlerini etkili şekilde kullansınlar diye, geniş yelpazede bir servis erişimi sunuyor. Müşterilerine 7/24 mantığıyla günde 12 ila 24 kez anti-virüs ve anti-spam veritabanı güncellemelerini bildiriyor. Tüm gün boyunca birçok dilde teknik destek (telefon ve/veya e-posta aracılığı ile) vermenin yanında, günün her saatinde AntiVirüs ve AntiSpam güncellemelerini iletiyor. Aynı zamanda kişiye özel AntiVirüs çözümleri ve kurumsal müşterilerimiz için bilgi güvenlik sistemleri tasarlayıp, dağıtıp teknik destek veriyor.