MacBook Air Klavye Degisimi denildiğinde, notebook cihazlarda çok zor olmayan bir işlem diye bilinir. Ama gelin görün ki konu bir Apple ( Mac ) ürünü ise, işte o zaman işler inanın bize çok değişir. Bunun en büyük sebebi üretici firmanın klavyeleri hiç sökülmeyecek, bozulmayacak, kullanıcıların hiçbir şekilde klavyelerini sıvı dökmeyecekmiş gibi üretim yapmasındandır.

Halbuki gerçek hayatta biz ve bizim gibi servislere gelen cihazları görseler sanırım bu üretim bandını biraz da teknik ekip için daha kolay hale getirirler. MacBook Air Klavye Degisimi dediğiniz zaman teknik ekibin en az 3 saatlik bir işe hazır olması demektir. Bu 3 saatin 2 saate yakını mevcut hasarlı klavyeyi sökmek için geçirilen zaman olup kalan süredede yeni klavyenin montajı demektir. MacBook cihazların klavyesi alt kasanın sökülmesi ile başlayan bir süreç olup, işlemci fanının, harddiskin, ramlerin ve sonunda anakartın kasadan çıkartılması ile devam eder. En sonunda klavye bölümüne ulaşan teknikerimiz klavyeyi çıkartmak için yaklaşık 100 e yakın vidayı söker ve sonrasında kasaya punto ile tutturulmuş olan klavyeyi çıkartır. Klavyenizin altında bulunan led ışıkların da bu sökme işlemi sırasında zarar görmemesi çok önemlidir. Bu led ışıklar zarar gördüğü zaman MacBook klasiklerinden olan tuş kenarlarından süzen ışık artık olmayacak demektir.

MacBook Air Klavye Degisimi

Nacizane tavsiyemiz bu gibi bir işlem yaptıracak iseniz mutlaka bu işi daha önce yapmış olan işin ehli teknik servislerle çalışmanızdır. Aksi durumda hem 3 saat içinde çözülecek sorununuz süre anlamında uzadıkça uzar tatsız diyaloglara maruz kalabilirsiniz.

macbook air klavye degisimi

macbook air klavye degisimi

Sizler de MacBook Air ve/veya MacBook Pro bilgisayarlarınızın klavyelerini değiştirmek isterseniz ekibimiz sizlere yardımcı olacaktır. Klavye maliyetlerini ve değişim ücretlerini söylemek gerekirse marka modele göre değişiklik gösterse de kaba taslak klavyenizin sıfır garantili yedek parça fiyatı 80 dolar artı kdv, işçilik ücreti de 50 dolar artı kdv denilebilir. Ama tabii ki en doğrusu siz güncel fiyat sorgulaması yapınız. Firmamıza telefon ve/veya mail yoluyla ulaşarak bu işlemler için fiyat ve stok bilgisi alabilirsiniz.

Mac Servisimizle ilgili daha detaylı bilgi için diğer sitelerimizden birini de inceleyebilirsiniz. www.destek34.com

One thought on “MacBook Air Klavye Degisimi

Comments are closed.