Mac Book Pro Harddisk Degisimi ne karar verdiğinizde ilk yapmanız gereken mevcut diskinizden yedek almaktır. Bu işlemi Time Machine aracılığı ile yapabileceğiniz gibi Harici bir usb disk üzerine kopyala yapıştır yaparakta alabilirsiniz.

Yedek alma işleminiz bittikten sonra yeni aldığınız ( -ki tavsiyemiz mutlaka SSD Disk almanız yönündedir ) diski yerine takıp işletim sistemini kurmanız gerekmektedir. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken bir unsur her zaman en üst versiyonu yüklemeye çalışmak pek doğru değildir. Mutlaka kuracağınız işletim sisteminin cihazınızla uyumlu olup olmadığını araştırmalısınız. Bunun için yorum ve makalelere bakabilirsiniz.

mac book pro harddisk degisimi

mac book pro harddisk degisimi

İşletim sisteminizi kurmak için biz ya da bizim gibi bu işi profesyonel olarak firmalarla çalışmanız, hem bilgisayarınız hem de verilerinizin güvenliği açısından son derece önemlidir. Bir çok kullanıcı bu ve benzeri işlemleri kendileri yapmayı dener ve veri kaybı olduktan ya da donanıma zarar verdikten sonra biz yada bizim gibi servislere giderek daha yüksek maliyetlerle işlemlerini yaptırmaktadır. Fiyat artışının en önemli sebebi ise kaybolan verilerin tekrar kurtarılmasıdır. Bu işlem günlerce sürebilmekte ona göre de servis maliyetiniz artmaktadır.

Eğer siz de veri ve para kaybı yaşamadan aynı gün içinde işlemlerimiz olsun istiyorsanız mutlaka bu iş için tecrübe sahibi servislerle çalışın.

Mac Book Pro Harddisk Degisimi

Boranet Bilgisayar olarak servisimize gelen MacBook Pro bilgisayarınızda hard diskinizin değişip, işletim sisteminin kurulması takribi 2 saat içinde bitmektedir ( Donanımsal sorunlar olmadığı takdirde ). Bu süre zarfında isterseniz ofisimizde kahvenizi içerek bekleyebilirsiniz. İsteklerinize göre Mac OS X yazılımı yüklendikten sonra harici programlar için destek alabilirsiniz. Sormak istediklerinizi teknik ekibimizden öğrenebilirsiniz.

Eğer siz ofisimize bilgisayarınızı getiremiyor ve yerinizden alınmasını ve iş bitiminden teslim edilmesini istiyorsanız bunu da her gün çıkan servis araçlarımız sayesinde yapabiliriz. Siz evinizden veya işyerinizden ayrılmadan bu işlemi aynı gün içerisinde ya da en geç ertesi gün teslim alacak şekilde yaptırabilirsiniz.

Ayrıca bizden alabileceğiniz bazı hizmetler aşağıda belirtilmiştir.

MacBook Pro Ram yükseltme
MacBook Pro Ekran Değişimi
MacBook Pro Klavye Değişimi
MacBook Pro adaptör temini
MacBook Pro Program yükletme
MacBook Pro Batarya Değişimi

Bakırköy Bölgesi için web sayfamız : www.bilgisayarservisibakirkoy.com

Florya Bölgesi için web sayfamız : www.bilgisayarservisiflorya.com