Notebook Tamiri kapsamında Boranet Bilgisayar 2003 senesinden günümüze siz değerli müşterilerine hizmet vermektedir. Notebook Tamiri kendi bünyemizde yaptığımız ve üzerinde profesyonelleştiğimiz alanlardan sadece bir tanesidir.

Notebook Tamiri

Notebook tamiri işleminde marka model ayrımı bünyemizde yapılmamaktadır. Her marka model notebook, laptop ve macbook larınızın onarımı yapılmakla birlikte, donanım yükseltme işlemleri de yapılmaktadır. Notebook unuzun ekran değişimi, klavye değişimi, harddisk değişimi, ram yükseltilmesi, optik okuyucu değişimi, kablosuz alıcının değişimi, alt veya üst kasa nın değişimi, batarya değişimi, touchpad değişimi gibi bir çok işlemi yapılmaktadır. Bütün bu işlemler garantimiz altında olup, değişen her parçanın kendine özel garanti süreleri mevcuttur. Bu garanti süreçleri hakkında bilgi alınız.

Notebook Tamiri

Notebook Tamiri

Notebook Tamiri işlemleri aşağıda ayrıntılı olarak anlatılmaya çalışılmıştır.

BORANET  NOTEBOOK TAMİRİ

SERVİSTE YAPILAN İŞLEMLERİN AŞAMALARI :

1-TEKNİK SERVİSE KABUL

Notebooklarınız teknik servisimize getirdiğinizde belirteceğiniz arızaya bağlı olarak teknik servis formu düzenlenir. Düzenlenen bu 1 forum 2 nusha olarak çoğaltılarak bir nüshası müşteirye verilir bir nushası servis dosyasına konur 2.nushası ise Notebookla birlikte servise gönderilir.

2-ARIZA TESPİTİ

Notebook‘unuz servisimize geldiğinde arızası tespit edilir ve arızaya bağlı olarak parça değişimi ve servis ücreti ayrı ayrı hesaplanarak size bilgi verildikten sonra işlem yapılır. Onayınız alınmadan ürününüz üzerinde herhangi bir işlem yapılmaz.

 3-TAMİR AŞAMASI

Müşteriden onay alınması üzerine ürün arızası gidrilmek üzere servise alınır. Bu aşamada servis yoğunluğana bağlı olmak şartıyla en fazla 10 gün olmak üzere ürünün arızası giderilir ve müşteriye ürününü teslim alması için bilgi verilir. Tamir edilemeyen ürünler içinde ürünün iadesi için müşteriye bilgi verilir.

 4-TESLİM VE İADE

Servisimizden tamir edilerek çıkan notebooklar müşteriye teslime dilir. Servis ücreti teslim aşamasında alınır. Tamir edilemeyen ürünler müşteriye iade edilir. İade edilen ürünler için ücret talep edilmez. Teslim ve iade aşamasında müşterilerden kayıt formu istenir.

 5-GARANTİ

Tamir edilen tüm notebooklar teslim tarihinden itibaren 3 Ay işçilik ve yedek parça garantilidir. Verilen garanti cihazın tamir edilen kısmı ile takılan yedek parçalar için geçerlidir. Notebook’un tamamı veya tamir edilmemiş parçaları yada tamirle ilgisi olamayan kısımlar için geçerli değildir.

 6-YEDEK PARÇA

Onarım için kullanılacak yedek parça ve malzeme müşteri tercihine bağlı olarak yeni veya muadili 2. el parça olabilir. Müşteri onayı olmadan cihazın içinden hiç bir parça çıkarılmaz ve cihaza isteğinizin dışında hiçbir parça eklenmez. Tamir için zorunlu olan parçalar ayrıca faturalandırılır ve garanti kapsamı üretici tarafından verildiği gibi müşteriye yansıtılır. Örneğin laptop’unuz hdd si değiştirildiyse bu harddisk için garanti süresi en az 2 yıldır.
SIK SORULAN SORULAR

 1-Arıza tesbiti kaç günde yapılıyor?

Arıza tespit süresi azami 1 haftadır.

2-Arıza tesbiti için ücret alınıyor mu?

Notebook teknik servisisimizde kesinlikle Arıza Tespiti İçin Ücret alınmaz.

 3-Arıza tesbitinden sonra tamir için onayım alınacak mı?

Evet tamir sürecinden önce yapılacak işlemler ve ücret için müşterinin onayı alınır. Onay alınmadan kesinlikle İşlem Yapılmaz.

 4-Ne kadar ücret ödeyeceğim?

Arıza tesbiti için harhangi bir ücret talep edilmez.

 5-Onay sonrası tamir süresi kaç gündür?

Onaylanmış notebooklarda tamir süresi 7 ile 15 iş günüdür.

 6-Onaylanmamış Notebook nasıl teslim edilir?

Ücret yada parça değişimine bağlı olabilecek onaylamama durumunu notebook’unuzu istediğiniz an kayıt formu ile geri alabilirsiniz.

 7-Servise getirdiğim notebook’u kim teslim alabilir?

Servise getirdiğiniz notebook’u almak için kayıt sırasında size verdiğimiz Servis Giriş formu ile birlikte gelen kimse teslim yada iade alabilir.

 8-Yapılan işlem için garanti veriyormusunuz?

Evet servisimizde yapılan işlemler için 3 ay garanti verilmektedir. Parça değişimlerinde ise aldığınız ürün için 2 yıldan başlayan garantiler verilmektedir.

 9-Arıza giderilemiyen laptop’umu size satabilirmiyim?

Evet ürününüzde oluşan arıza giderilemiyorsa istemeniz durumunda ürününüzü servisimizce belirlenecek ve sizinde onaylayacağınız bir ücret mukabilinde bize satabilirsiniz.

 10-Nasıl ödeme yapabilirim?

Ürün tesliminde nakit, banka ve posta havalesi, mail order, veya kredi kartına taksit şeklinde yapılabilir.