Sizlerde firmanız için Windows Lisanslama Nasıl Yapılır? diye soruyorsanız makalemizi dikkatlice okuyunuz. Bu sayfadaki bilgiler yeterli gelmez ise veya aklınıza takılan sorular olursa bizi istediğiniz zaman arayabilir ve/veya mail atabilirsiniz.

Firmanızda bulunan bilgisayarların işletim sistemini lisanslamak için aşağıdaki yolları tercih edebilirsiniz.

 

Windows Lisanslama Nasıl Yapılır ve Lisans Modelleri Nedir?

windows lisanslama nasil yapilir

windows lisanslama nasil yapilir

Kutu Lisanslama : Varolan bilgisayarlarınızın işletim sistemini yasal hale getirmenizi sağlar. Bilgisayar bağımlı değildir. Faturasını ve ürün kutusunu saklama zorunluluğunuz vardır. Birden fazla bilgisayara aynı anda kurulamaz. Detaylı Bilgi için Kutu Lisans Nedir?Sayfamızı ziyaret ediniz.

OEM Lisanslama : Yeni bir bilgisayar ile birlikte alınabilen lisans modelidir. Bilgisayar bağımlığıdır. Kurulu olan bilgisayarınızı değiştirmeniz gerektiğinde lisansınızı da yenilemeniz gerekmektedir. Fatura ve ürün lisans etiketini saklama zorunluluğunuz vardır. Detaylı Bilgi için OEM Lisans Nedir? sayfamızı ziyaret ediniz.

OPEN Lisanslama : Varolan bilgisayarlarınızı lisanslamada kullanılır. Bilgisayar bağımlı değildir. Ürün kutusu veya etiketi saklama zorunluluğunuz yoktur. Minimum 5 adet ve üzeri alım yapılabilir. Detaylı Bilgi için OPEN Lisans Nedir? sayfamızı ziyaret ediniz.

Windows Lisanslama Nasıl Yapılır sorusuna cevabımız yeterli gelmediyse diğer sitemize de göz atın. www.openlisanslama.com

Lisanslama modelleri belli aralıklarla değişebilmekte olup son olarak Bulut teknolojisi sayesinde özellikle ofis lisanslarının senelik kiralaması da başlamıştır. Ofis 365 adıyla satılan lisans modelleri de kullanıcılar tarafından beğenilmektedir. Özellikle ilk alım maliyetlerini düşürmesi ile ön plana çıkan Ofis 365 lisans modeli barındırdığı özellikler ile kutu ve OPEN Lisans tarafındaki Ofis lisanslama modelinden farklıdır. Bu konuyla ilgili makalemiz de yakında yayınlanacaktır.

Open lisans Modellerine ait ürün Kodları

MICROSOFT FQC-09478 WIN PRO 10 OLP NL GGWA
MICROSOFT FQC-08147 WIN PRO 8.1 OLP NL GGWA
MICROSOFT FQC-08190 SOF WinPro 8.1 SNGL Upgrd OLP NL
MICROSOFT FQC-02368 Windows Pro Yazılım Güvencesi OLP Non Level
MICROSOFT FQC-02374 Windows Pro Upgrade (Sürüm Yükseltme)/Yazılım Güvencesi OLP Non Level

Bu ve benzeri lisanslama bilgileri için lütfen firmamızdan bilgi ve/veya fiyat isteyiniz.

Boranet Bilgisayar : 0212 599 39 49 – 0212 601 06 76

E-Mail : info@boranetbilgisayar.com

Bu makale 24.04.2014 tarihinde Bora ERÇİN tarafından yazılmıştır.