GGWA Lisans Nedir sorusuna cevabı aşağıdaki makalede bulabilirsiniz. Bu makale sorularınızı yanıtlamaz ise lütfen bizi arayın ve/veya mail atınız.

GGWA (Get Genuine Windows Agreement) Lisanslama Modeli ile varolan bilgisayarlarınızın yasal kullanım hakkını satın almanızı sağlayan anlaşmadır. Bu sayede yasal olmayan lisanslarınızı yasallaştırmış olursunuz.

GGWA Lisans sayesinde downgrade ( alt sürüm ) desteği sayesinde Windows 10 Pro TR Lisans almanıza rağmen Windows 8.1 Pro ve windows 7 pro lisansı da almış olursunuz.

GGWA LisansGGWA Lisanslama var olan bilgisayarınızı lisanslamada kullanılacağı için makina bağımlı olma özelliğine sahiptir. Bilgisayar bağımlı olmasını istemiyorsanız GGWA Lisanslamanın yanında SA Yazılım güvencesi de satın almanız gerekmektedir. Burda dikkat etmeniz gereken nokta ise SA Yazılım güvencesinin geçerliliği 2 senedir. 2 senelik lisans süreniz bitiminde yenilemeniz gerekecektir.

Türkiye’de en çok satışı olan lisans modeli GGWA Lisans modelidir. Bunun sebebi de bilinçli tüketici sayısının az olmasıdır. Bilgisayar alırken kullanıcılar yazılıma para ödememek için lisanssız bilgisayarlar alıp kendi kurulumlarını yapmakta ve/veya yaptırmaktadırlar. Bu da yasal olmayan bir süreç halini almaktadır.

Sizler de kendinizi ve firmanızı korumak için öncelikli olarak lisanslı bilgisayar almayı tercih ediniz. Aksi durumlarda cezai yaptırımlarla karşılaşabilirsiniz.

GGWA Lisanslama modeli ile GGK lisanslama modeli genel hatlarıyla aynı olmakla birlikte bazı farkları GGWA lisanslama open lisanslama kapsamında olup alt sürüm desteği sağlamaktadır. GGK Lisanslama ile sadece almış olduğunuz ( örn:Windows 8.1 Pro GGK Lisans ) lisansı kullanmak zorundasınızdır.

Open lisanslama kapsamında yapılan tüm lisanslarınızı Microsoft web sitesi üzerinden size özel mail ile girip kontrol edebilirsiniz. Bunun yanı sıra ilgili sayfadan eksik ISO dosyalarınız varsa download edebilir, lisanslarınızın durumunu kontrol edebilirsiniz.

Güncel GGWA lisans almanız için fiyat araştırması yaparken mutlaka ürün kodlarına göre fiyat alınız. Aksi durumda yanlış fiyatlar yanlış ürünlerin lisanslaması anlamına gelir. Bu durumda ödediğiniz paranın da iadesi maalesef söz konusu değildir. Sizler de doğru lisanslama için öncelikle biz ve bizim gibi Microsoft Partnerlerden bilgi alınız. Bununla yetinmeyip direk Microsoft müşteri hizmetlerine de ulaşabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi ve fiyat talebi için lütfen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Diğer sitemizi de incelemenizi tavsiye ederiz. www.openlisanslama.com